Firmamız  2019 yılından itibaren toptan satış yapmakta ve e-ticaret sitelerine tedarikçilik yapmaktadır.Ev tekstili ürünlerinde kendi üretimini yaptırdığımız ürünlerimiz ile birlikte çalıştığımız üretici firmaların toptan satışını yapmaktayız.

Bayilik Avantajları;
-Dropshiping iş modeli ile stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz.
-En çok rağbet gören ürünlerde satış yapabilirsiniz.
-Güncel stok ve fiyatları xml ile her daim güncel tutabilirsiniz.
-Markalarımıza ait ürünleri satabilme imkanına sahip olabilir, böylelikle diğer satıcılardan ayrılabilirsiniz.
-Varyantlı ve varyantsız olarak tüm ürünlerde barkod ve desi bilgisi bulunmaktadır.


*Bayi başvuru süreci şu şekilde ilerler ;

1.Bayi olmak isteyen firma firma bilgilerini,satış yaptığınız noktaları ve iletişim bilgilerinizi mail olarak bayi başvuru formunu doldurup evrakları  mail olarak (mevahometekstil@gmail.com ) iletir.
Vergi levhası + iletişim bilgileri ve satış yaptığı e-ticaret siteleri ve mağaza adları(mağaza linkleri)


3. İlgili firmaya Xml linki paylaşılır ve  başvuru formundaki mail adresi bayi olarak tanımlama yapılır.

Aşağıdaki durumlarda bayilik onaylanmaz.
-Daha önce başvurmuş ve bayiliği onaylanmamış veya bayiliği onaylanmış fakat yeterli satış cirosuna ulaşmamış bayilerin ikinci başvuruları kabul edilmez.
-Vergi levhası olmayan başvurular bayilik onaylanmaz.
-Bayilik ücreti ödemesi yapmamış ise onay verilmez.

Xml bayilik ücreti bayilik onaylandıktan sonra iade edilmez.Ödeme alınmadan bayiliğiniz onaylanmaz.Alınan ödeme carinize aktarılmaz. Bu ücretin iadesi bayi hiç satış yapmasa dahi yapılmamaktadır.
6 ncı aydan sonra yeterli satış grafiği yakalamayan (aylık ortalama 2000 tl )bayilerin bayilikleri iptal edilir.  Tekrar bayilik talepleri kabul edilmez.

Bayi olduktan sonra;

Bayi olduktan sonra sizlere gönderilen xml linki ile entegrasyon firmanızla irtibata geçip entegrasyon işlemlerini sağlamalısınız.Firmamızın entegrasyon hizmeti yoktur.Satış yaptığınız noktalara ürünlerin aktarımı sizler veya entegrasyon firmanız tarafından sağlanmaktadır.

Entegrasyon firmaları ile bayi arasındaki süreçten bayiler sorumludur.Bünyemizde yazılım desteği sağlanmamaktadır. Xml entegrasyonundan bayi sorumludur.
Bayilerin satış yaptığı platformlar ile sözleşmesi bayi ile platform arasında yürütülmektedir. Tedarikçi firma(mevamagaza.com) bayi ile ticaret ilişkisini yürütür.

Süreç nasıl ilerler ?

Bayi olan firma ürünleri satış yaptığı pazaryerleri veya sitesine aktarım yapar. Sipariş aldığında sisteme bayi üye mail adresi ile giriş yaparalk müşterisine sevk edilmesini istediği ürünleri sepete ekleyerek satın alma yapar.

Bayi oldum ,Sipariş aldım ne yapmalıyım ?

Onaylanan üyeliğiniz ile siteye giriş yapınız. Müşterinizin sizden satın aldığı ürünü sitede bulup renk ve beden var ise  doğru seçeneği sepetenize ekleyip, sepet adımında siparişinize ait kargo bilgileri sisteme giriniz.Kargonuzu seçip Ödemenizi yapınız.

Sipariş ödemesi

Sipariş aşamasında satın aldığınız ürünlerin ödemesini havale/eft veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.Sisteme bakiye yükleyebilir ve bu bakiyenizi siparişlerinizde kullanabilirsiniz. Banka hesap bilgileri sipariş aşamasında karşınıza çıkacaktır.Sitemizin alt bölümünde olan alandan banka bilgilerini görebilirsiniz.

Kargo Seçenekleri

Sipariş aşamasında seçeceğiniz kargo gönderim seçimine göre siparişiniz size ve müşterinize gönderim yapılmabilmektedir.Bayilerimiz için sipariş adımında iki kargo seçeneği mevcuttur.

1.Pazaryeri Kargo Firması (N11, Hepsiburada, Trendyol kargo anlaşması veya diğer pazaryerlerinin kargo firmaları) Ürün bedeline ilave kargo ücreti eklenmez. Kargo ücretini platform ile mahsuplaşırsınız.

2.Meva Mağaza Kargo Firması (Pazaryerleri ile herhangi bir kargo anlaşmanız yok ise veya kendi kargo anlaşmanız ile değil bizim anlaşmamız ile kargo çıkışı yapılacaksa)
örneğin Amazon.com.tr, Çiçeksepeti Satıcı Öder Kargoları, Kendi Web Siteniz veya Diğer ücretsiz kargo yaptığınız satış Kanalları)

3.Bayinin kendi anlaşmalı kargo firması ile de kargonun teslim edileceği şube ile firmanızın sözleşme imzaladığı kargo şubesi irtibat kurarak. Bize en yakın anlaşmalı kargo firmanızlada çıkış yapılabilir.Bunun için kargo müşteri numaranızı iletmeniz gereklidir.

Sipariş verdiniz kargo bilgisini nasıl öğrenebilirim?

Pazaryeri kargo firmaları ile çıkış yapıldı ise kurye siparişleri bizden alıp şubede kargolama yaptıktan sonra pazaryerlerinde otomatik kargolandıya geçer.Bizim anlaşmalı kargomuz ile çıkış yapıldı ise gün sonu veya ilk iş günü mesai başlangıcında kargo bilgisi size iletilir.

Hangi kargo firmaları ile çıkış yapabilirim ?

Ptt kargo
Mng kargo
Aras Kargo
Yurtiçi kargo
Trendyol express kargo

Siparişi müşteri iade etmek istedi ne yapmalıyım?

Siparişlerinizin iadesi  durumunda kendi adresinizi tanımlamanız gereklidir.Firmamız iade ve değişim yapmamaktadır. Bayilerimiz iade ve değişim süreçlerini kendileri yönetmektedir.
Üretim kaynaklı ürünlerin iadesi tarafımıza onayımız sonrası yapılabilir.

Kar marjı nedir ? Satış fiyatını nasıl belirlemeliyim ?

Xml linkinde tavsiye edilen bayi alış fiyatları bulunmaktadır. Bayi satış yaptığı noktaya göre satış fiyatını belirleyebilir.(ileride oluşabilecek durumlarda üretici marka bazlı sonrasında buna tahdit gelebilir.)
Satış fiyatınızı alış fiyatınızı baz alarak belirleyebilirsiniz.Satış fiyatınızı belirlerken pazaryerlerinde satış yapıyorsanız komisyon , kargo vb tüm gierlerinizi hesaplamanızı tavsiye ederiz.

Fatura Süreçleri

Siparişiniz sonrası firmanıza faturanız sipariş bazlı veya toplu olarak kesilir. Müşterinize siz Fatura edersiniz. 

Firmamız bayilerimize tedarikçilik yapmakta ve dropshipping hizmeti ile müşterilerine ürün kargolaması yapmaktadır. Diğer tüm süreçler bayilerin kontrolü ve sorumluluğundadır. Müşterileriniz ile olan ticari ilişkilerinizden firmamız sorumlu değildir.

Menü